Novinky a články

Najväčšie podnikateľské riziká pre rok 2022. Viete, ktoré to sú?

Spoločnosť Allianz každoročne vyhodnocuje najväčšie podnikateľské riziká pre nasledujúci rok. Rebríček zostavuje viac než 2 600 odborníkov z 89 krajín, vrátane generálnych riaditeľov, rizikových manažérov, maklérov a odborníkov na poistenie. Pozrite sa, čoho by sa mali podnikatelia obávať tento rok najviac.

Prečítať viac

Cestujeme trojnásobne viac ako pred rokom. Na toto si ale dajte na dovolenke pozor

Turizmus ožíva. Napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu sa podľa dát cestovných spoločností zvýšil medziročný zimný záujem o dovolenky až trojnásobne. V porovnaní s rokom 2019 sa od decembra do januára znížil počet celosvetových rezervácií len o 7,5 %. Na Slovensku sme v cestovnom ruchu donedávna pociťovali tvrdé reštrikčné opatrenia, mnohí z nás si preto zvolili cieľovú destináciu práve v zahraničí. Dôvodom je postupné očkovanie populácie, obnovovanie priamych leteckých liniek a tiež fakt, že cestujúci chcú dovolenkovať aj napriek určitým obmedzeniam.

Prečítať viac

Adriana Hosťovecká: Prázdne tribúny sú našou nočnou morou

Pandémia zasadila tvrdý úder mnohým športovým klubom. Prázdne tribúny, nedostatok finančných prostriedkov a takmer nulová podpora od štátu. Ide len o niektoré z mnohých problémov, s ktorými zápasia slovenskí športovci. Pomoc hľadali v súkromnej sfére a na žiadosť o podporu jedného z hokejových klubov sme reagovali aj my v GRANDEN. Nie je nám ľahostajná budúcnosť nášho športu, pretože vieme, že formuje zdravých a sebavedomých ľudí, ktorých na Slovensku potrebujeme ako soľ. O aktuálnej situácii v klube HK Gladiators Trnava sme hovorili s jeho prezidentkou Adrianou Hosťoveckou.

Prečítať viac

Máte poistenú nehnuteľnosť? Skontrolujte si tieto 4 veci

Množstvo ľudí si v rámci ochrany svojho majetku poistí dom, byt či domácnosť. V dobe, kedy poškodzujú domovy povodne a strechu nad hlavou berú ničivé tornáda, ide o správny krok. Práve vyčíňanie prírodných živlov mnohých prinútilo zamyslieť sa nad poistením svojho majetku. Viacerí ľudia však po poistení nehnuteľnosti siahli už pred rokmi a dnes spokojne veria v to, že ich poistná zmluva ochráni pred prípadným poškodením ich bývania.

Prečítať viac

Poistné riziká vo veľkom poľnohospodárskom podniku

V júli sme mali tú možnosť sa porozprávať s človekom, ktorého meno je medzi poľnohospodárskymi podnikmi rozhodne známe. Zuzana Benešová, MSc, MBA, celú dekádu riadila dánsku skupinu poľnohospodárskych podnikov Donau farm, jednu z najväčších poľnohospodárskych skupín, pôsobiacej na našom území. V súčasnosti, prostredníctvom vlastnej spoločnosti Optimal Management ako profesionálny externý konzultant, pomáha a radí iným podnikom pôsobiacich v rôznych priemyselných oblastiach, nie len tým poľnohospodárskym.

Prečítať viac

Ročne sa dejú tisíce dopravných nehôd. Nezabúdajte preto na havarijné poistenie

Za poslednú dekádu sa na Slovensku stane každý rok približne 13 500 dopravných nehôd. Zaujímavosťou je, že v období 1995 – 2005 dosahovala nehodovosť hranicu 60 000 dopravných nehôd ročne. Dobrou správou je, že nehodovosť sa výrazne znížila, a to aj vďaka inteligentnejším automobilom. Napriek tomu sa však tisíce ľudí stanú každý rok účastníkom dopravnej nehody.

Prečítať viac

Prečo mať pri poistení sprostredkovateľa? Ušetrí vám peniaze aj čas

Pri uzatváraní poistných zmlúv treba byť opatrný a poriadne sa zorientovať v poistnom krytí, poplatkoch či skrytých podmienkach. Pre bežného človeka je náročné vyznať sa v spleti informácií a v rámci dôvery podpíše aj nevýhodné zmluvy. Tomu sa dá však zabrániť využitím profesionálneho sprostredkovateľa.

Prečítať viac

Telefóny im berú detstvo. Ako naučiť deti láske k športu?

Zatiaľ čo sú deti zatvorené v izbách s telefónom v ruke, mnohé ihriská zívajú prázdnotou. Podľa štatistík sa až 40 % detí vo veku od 5 do 14 rokov nevenuje žiadnemu športu. Benefitov, ktoré ponúka, je pritom množstvo.

Prečítať viac

Cestovné poistenie - rýchlo a efektívne

Dôvodom, prečo uzavrieť toto poistenie, je najmä úhrada možných liečebných nákladov v prípade náhleho ochorenia alebo úrazu. Ako sa však zorientovať v širokej ponuke cestovných poistení a tráviť čas zmysluplnejšie ako iba porovnávaním tabuliek?

Prečítať viac